I tento rok se se mnou můžete vidat za jógově fasciální praxí na Dvůr Svatá Máří.

Letos jsem měla to štěstí strávit tu postupně přes dva týdny času, nejprve v rámci mého retreatu, pak ale také díky karma józe a několika víkendech při úklidu bobků ve výbězích. Měla jsem tu tak spoustu prostoru pro vlastní praxi…

Mám na vlastní kůži (opakovaně) vyzkoušeno, jaký klid se tu dá nacházet, jakou tohle místo umožňuje hloubku, a přitom v laskavosti a lehkosti…

O to víc se těšim na můj další retreat, který bude od 30. května do 2. června 2024 opět právě na Svaté Máři.

Když se řekne jóga, je to podobně specifické označení jako “sport”. Aneb může to znamenat v tomhle koutě světa znamenat opravdu kde co, různě funkční různě prospěšné techniky a přístupy.

Jóga je o rovnováze, o navracení se k ní, v kontinuu života. A to je téma pro tento retreat, a mé přání a záměr, aby všichni účastníci odjeli vyživení a inspirovaní technikami, které je v jejich každodenním životě budou dál vracet k rovnováze.

Víkend je pro všchny,

kteří se přes hýbání chtějí umět zklidnit, ztišit, rozveselit nebo uvolnit.

kteří chtějí umět líp sedět, stát nebo chodit, aby je z toho nic nebolelo,

kteří chtějí pohyb nedělat ,,jen” pro pohyb, ale pro jeho další efekty, ať už na různá onemocnění, na nervovou, dýchací i trávicí soustavu, mysl,

pro které je nesnadné sami začít (cvičit, dýchat nebo meditovat) a zůstat u toho,

těm, co si opravdu potřebujou odpočinout a nabrat síly.

Dvůr Svatá Maří budeme mít na čtyři dny jen pro sebe. Je to nový velkoryse vybudovaný prostor, kde se ani při úplném naplnění kapacity necítíte ztísněně (a my tam budeme v podstatně komornější skupině).

Místo je u Vimperka na šumavě, v obývají ho krom majitelky a správce jejich zvířata, dva psi, několik koček, tři koně, dva poníci, dva oslíci a stádo oveček. K dispozici je velkovní biotop na koupání a za poplatek sauna.

Každý pokoj má svou koupelnu, kuchyňku s rychlovarnou konvicí a úložné prostory.

Veškerý program je nabídka, je úplně v pořádku si dát pauzu, pokud byste chtěli být osamotě (i když ze zkušenosti se většina lidí zúčastňuje všeho – program není “moc” a vyčerpávající, je sestavený jako kontinuum technik, co společně dávají smysl a prohlubují prožitek. Své tělo ale na nečekaných místech možná ucítíte, zejména pokud na pohyb nejte příliš zvyklí).

Čeká nás osvědčená kuchařka a její luxusní vegetariánská kuchyně (s možností vegan, bezlepkové i dalších variant), plná penze.

Praxe, kterou sdílím, je podložená na 30 lety osobní zkušenosti (kdy kromě skoliozy, migren, astmatu a alergii mi praxe pomohla a dal pomaha s depresi, uzkosti a symptomy adhd) a patnácti letech studia a indiviudální péče o lidi skrz jógovou terapii, fasciální techniky a bodywork.

Kromě vlastní osobní praxe z velké části postavené na čakra józe a mám za sebou mnoho biosyntetických i fyzioterapeutických workshopů, psychoterapeutické minimum a konstelační výcvik.

Kdyby vás zajímalo více, napište mi.

Lonští účastníci říkali o místě všichni podobné (a velká část se jich opět letos vrací)

„Celou cestu jsem si říkal, proč něco pořádáš takhle daleko. Proč na tak dlouho, že si musíme brát volno v pátek.. Ale nezbývalo, než ti věřit… a jen co jsem vystoupil z auta, tak jsem to pochopil, tohle místo je perfektní, a ten pocit se další dny jen prohluboval”…

Co Tě na Máří čeká?

Čtyři dny s pohybovou a meditační praxí , která tě přiblíží k Tobě,

aby se vnitřní prostor stal ještě o něco bližším zdrojem, skrz techniky vhodné pro každodenní praxi, a pak také

nádherná světlá šala s tak příjemnou dřevěnou podlahou stvořenou pro povalování, terasa s výhledem, kam se pohodlně vejdeme i k praxi, výborná vege plná penze uzpůsobená i pro vegany, bezlepkáře i další diety, útulné pokoje i zákoutí společenských prostor, jezírko na plavání i schlazení po saunování, okolní pastviny, louky a lesy…

Retreat je pro všechny dospělé lidi, otevřené pohybové a dechové praxi. Nic jako „pokročilost” nehraje roli (a ani není na překážku : v loňské skupině byli od jógou nepolíbených po jógové lektory (stejně, jako to bývá na mých lekcích).

JAK SE PŘIHLÁSIT?
Místo je rezervované po vyplnění přihlášky a zaslání zálohy za ubytování a stravu (4500 kč) na účet číslo 1140901032/3030 s vaším telefonním číslem jako variabilním symbolem.

Rezervace je nevratná, je ale možné ji převést na náhradníka.

Lektorné ve výši 4500 se hradí po příjezdu na místě.

Pro v čas přihlášené s uhrazenou zálohou do konce roku 2023 platí snížené lektorné 3500.