,,Skrz pohyb těla a dechu proměňuji svůj život.

Kraniosakrální, marmová a jógová terapie, konstelace i rituály.

Jak individuální setkání probíhá?

První setkání bývá z části seznamovací. Po úvodním rozhovoru, kdy si mimo jiné ujasníme téma, se kterým přicházíš – svou zakázku, Ti navrhnu možný postup, co pro Tvůj záměr můžeme společně udělat. Ty si pak zvolíš, které z možností tě volají. Chceš podpořit jógovou praxí? Budeme se tak věnovat józe. Cítíš se vyčerpaně? Jógovou praxi podpoříme marmovou terapií a masáží těla, za použití vhodných olejů a bylin. Pramení Tvá únava i z rodinné situace? Můžeme se na ni konstelačně podívat.

Záměrem pro naše setkání může být i rozvinutí pohyblivosti a tělesné zdatnosti, schopnosti lépe zvládat vypjaté emoční situace (ať už přichází vztek, strach či smutek), a nebo, jak to bývá nejčastěji, kombinace více témat, která spolu, byť ne vždy na první pohled, souvisí.

Lektorka čakra jógy a konstelací Magdaléna Anna - Individuální konzultace v Berouně a Praze

Čakra jóga®

Čakra jóga je směr vycházející z respektu k tělu i mysli, z uznání toho, co je, jakožto výchozího bodu pro jakékoliv další bytí a konání. Nemusíte se bát přílišné akrobacie, praxe bude spíše jemná, vhodná pro všechny úrovně pokročilosti včetně úplných začátečníků. Vždy budeme reagovat na témata, která si daný den klienti do lekce přinesou.

Čakra jóga® vychází z tantrické energetiky a umožňuje nám zmapovat a podpořit mysl i tělo skrze ásanovou praxi, pránájámu a koncentraci. Nestojí při tom na pokročilé praxi zkušených jogínů a je tak vhodná pro kohokoli, zejména pak v modelu individuální konzultace, kdy ji můžeme přizpůsobit vám přímo na míru, nejen tématicky, ale i s respektem k tělesným dispozicím a zdatnosti. Tato praxe může pomoci stabilizovat disbalance na úrovni těla i duše a je skutečně celostním přístupem k člověku jako bytosti na úrovni hmotné i méně hmotné. Čtěte více…

Kraniosakrální terapie

Kraniosakrální terapie je v doteku jemnější než marmová, uvolňuje tělo směrem k dobrému plynutí kraniosakrálního moku. Uvolňuje fascie, s vodou a emocemi provázané struktury pohybového aparátu. Základ terapie je v uvolněné lebce a křížové kosti. Zkrátka jak nahoře tak dole… Jemným dotekem se hýbou fyzické struktury a kosti těla.

Podporuje samoléčebné mechanismy těla, dobrou kondici. Má velmi příznivý vliv na hojení potíží nervové soustavy, obtíže v oblasti hlavy (ORL, dutiny, růst zubů). Funguje jako dobrá podpora zdraví v čase těhotenství i po porodu.

Provádí se v leže přes oblečení, u dětí pak i během hry, čtení nebo kojení (zkrátka tak, aby se cítily dobře a v bezpečí).

Marma terapie

Marma terapie nebo masáž je v něčem přesně opačná. Jak jméno napovídá, klient si z terapie odnáší zážitek fyzické masáže (a to my často rádi…)

Fyzickou masáží se podporuje dobré plynutí energie v těle.

Marmové body se v něčím podobají pro některé známější tradiční čínské akupresuře i s trigger pointy západního pojetí. Jsou to body, kde se potkává více struktur těla, kudy proudí energie z více a do více směrů.

Marmová masáža se provádí za pomoci oleje, a zjednodušeně, podporuje dobré plynutí energie tělem. Obvykle je velice relaxační, některé jednotlivé body ale citlivé být mohou. Citliví jedinci často cítí, jak se například od bodu na noze rozlívá pocit tepla nebo šimrání do celého těla až k hlavě, do některého z orgánů, nebo dotek stimuluje další marmy těla.

Marmové body jsou vitální místa našeho těla. Nalézají se v průsečících různých systémů (kosterního, svalového, žilního, nervového či lymfatického) a jsou to tak místa frekventovaných energetických toků, které ale někdy mohou stagnovat, být nestabilní, případně být v jiném stavu nerovnováhy.

Původně jsou popsány jako místa naší největší zranitelnosti, brzy se s nimi začalo pracovat i vrámci podpory vitality a zdraví. Některé marmy ošetřujeme i mimoděk v rámci jógové praxe ( obvykle vás na to ale při výkladu upozorním).

Celkové ošetření marem pak probíhá na lehátku či na futonu za pomoci štědrého množství oleje. Prožitek z ošetření může být různě intenzivní, odvíjí se od vitality i citlivosti každého z nás. Co ošetření přináší? Podporuje celkovou vitalitu a samoozdravné mechanismy našeho těla. Přožitky s tím spojené mohou být ale různě intenzivní a mohou doznívat i po několik dní.

Kontraindikací marmové terapie je zejména akutní zánětlivé onemocnění a nádorové onemocnění.

Systemické konstelace

Metoda systemických konstelací umožňuje zvenčí nahlížet systémy, ve kterých žijeme, ať už rodinné, pracovní či na nadosobních rovinách. Konstelace mohou pomoci nahlédnout nejen naše rodinné systémy (rodiče, děti i partnery) a hlubší rodové linie, dají se také velmi dobře využít v pracovních a businessových otázkách, případně k nahlédnutí do vlastního nitra. Více se o mé konstelační práci dočteš zde.

Další techniky

Setkáš se u mě také s rostlinami a jejich medicínou, ať už ve formě olejů, éterických olejů, macerátů nebo vykuřovadel. Z masérské praxe mám mnoho zkušeností s reflexní terapií, ošetřením lymfatického systému či akupresurních bodů. A protože je pro mne samotnou velmi zásadním vjemem zvuk, využívám i při konzultacích jeho síly.

Jemné vibrace nástrojů i našich hlasů dokáží podpořit mnohé v našich tělech i duších. Na mých lekcích, workshopech i individuálních sezeních se tak můžeš setkat se zvukem bubnů, chřestidel, tibetských mís či se zpěvem manter.

Online konzultace

Události posledního roku tuto formu spolupráce zintenzivněly. Jak probíhají? V domluvený čas se sejdeme skrz videohovor. Virtuální setkání má sice své limity, přináší ale i mnoho výhod. Techniky, se kterými pak můžeme v onlinu pracovat nejsou kromě fyzického ošetření nijak limitované a mám s nimi velmi pozitivní zkušenost.

Dopoučuju si na setkání připravit bezpečné útulné místo, od kterého nebudeš muset odbíhat (zejména pokud na Tebe za dveřmi číhají do té doby spokojené a zabavené děti může být fajn mít po ruce vše potřebné – pití, deku, podložku na cvičení či nabíječku).

Chceš se objednat na individuální konzultaci? Napiš mi.