Život jakožto hledání rovnováhy mezi nádechem a výdechem

V posledních týdnech se mi v životě opakovaně objevila žádost o radu, jak odblokovat či posílit tu kterou čakru, co zrovna dělá starosti. Na podobné zadaní nemůžu s čistým svědomým jakkoliv krátce odpovědět, a to mě přivedlo k napsání tohoto článku.

Takzvaných velkých čaker máme ve svém těle sedm. Jaké to jsou a co dělají si povíme příště, pro tentorkát bych ráda nastínila, jak se k sobě vztahují a proč ne vždy jednoduchá doporučení pro tu či onu čakru jsou danému člověku k užitku.

Pro mne je jediný smysluplný přístup k tělu, duši i celému vesmíru ten celostní – opravdu málokdy dlohoudobě zafunguje řešení jednotlivostí, jakkoliv intenzivně se o to snažíme. Je třeba pracovat s celým systémem, a přesně tak je třeba přistupovat i k čakrám a našemu energetickému tělu.

Často se setkávám s doporučeními, kdy se zdůrazňuje neustálé zvyšování energie, podpora a posilování. Jenže příjmání a růst nemůže být samo o sobě klíčem – aby byl systém v rovnováze a harmonický, je třeba umět i pouštět (v termonologii panča prán – pěti základních energií můžeme mluvit o rovováze mezi pránou, energií příjmaní, a apánou, energií toho,co z nás odchází).

Pokud tedy energie v nějakém patře chybí, zároveň to znamená, že v nějakém jiném je energie nadbytek. A oba tyto stavy nás různými způsoby vychylují z rovnováhy a zatěžují naše tělo i mysl. Posilovat tak vše, co jde, není nutně klíčem k jednotě a harmonii, je třeba vždy nahlížet na systém čaker jako na celek.

Dalším častým háčkem při mělké práci s energetickým systémem je návaznost jednotlivých čaker na sebe. Když zasadíme strom a chceme po něm chutná jablka, těžko se jich dočkáme, pokud kořeny, kmen či mízní systém nejsou v pořádku. Stejně tak ze sebe roste náš energetický systém, každá čakra vychází ze všech pod sebou a bez stabilního ukotvní není možné kvalitní rozvinutí výše. A tak, když se potýkáme se starostmi v oblasti například čtvrté, srdeční čakry, obvykle při diagnostice nalezneme související témata i v patrech pod ní a i ty je třeba ošetřit, pro harmonizaci celého systému.

Nádech. Výdech. Příjmám. Propouštím.

Categories: Magdaléna

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..