Ne, Žádné cvičení není ,,jen” cvičení…

Samotné slovo cvičení může ve své obecnosti znamenat mnoho. Někdo na to jde přes sílu, posilování, kruhové tréninky, zkrátka práci s Ohněm. Co když ale máme ohně najednou příliš? Potýkáme se s výbuchy vzteku a i když přináší jasnost, taky může vše spálit na popel? Chceme si pak ohnivosti do života přidávat?

Magdaléna Anna, lektorka čakra jógy, body terapeutka a průvodkyně na cestě do hloubi duše a do morku srdce

Běháte? Aerobní aktivita spojená s přesunem z místa na místo zvyšuje element Vzduchu. Některým to je ku prospěchu, některým tolik ne.  V zimním období, kdy vítr a vzduch převládá, tak nemusí být ten nejlepší čas na to, s během začít. Zejména, pokud máme sušší kůži, praskají nám rty a ruce a trávicí systém se často nadýmá. Jste často nervózní, roztěkaní, vaše mysl je neklidná a život plný mentální práce a nebo ne tolik ukotvený? To vše přináší Váta a častým během (ale i pasivnějším cestováním) ji dáváme více energie. A když přidáme vjemy, do uší pustíme hudbu nebo oblíbený podcast, bude nám do života ještě více foukat…

Jóga nám ve své šířce může přinést do života mnoho Vzduchu, Ohně, i Země. Vše nám může sloužit i být při nevhodné indikaci nebo míře na škodu. 

I když budete lekce jógy vnímat jako pouhé cvičení, nestanou se tím. Ásany i pránájámy mají svou skrytou medicínu, která nám může prospívat, více či méně, podle naší vlastní konstituce, kondice i prostředí, kde se pohybujeme. I proto neexistuje jediná správná praxe, klíč pro všechny.

Svým klientkám a klientům proto  nabízím individuální konzultace. Správné slovo mi pro pojmenování toho, co  na nich děláme, ale trochu schází. Díky rozhovoru, ošetření těla i jógové praxi zjistíte, co je to pravé pro vás. Jak si ve svém každodenním životě dělat lépe, nejen pohybem, sportem či cvičením.


Jóga je pro mě cesta k harmonickému bytí. Ne jen k vyplavení endorfinů na podložce. Je to cesta jak být seberealizovaná ve svém povolání, spokojená máma, milující partnerka a šťastná žena.

Categories: Magdaléna

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..