Čím déle praktikuju jógu, tím více praxe prožívám v životě mimo podložku.

Zamýšlení se nad tím, co bylo dřív, dopadá jako úvahy o slepici a vejci. Vhodně zvolená praxe na podložce se odrazí v životě mimo ni, stejně tak náš každodenní život prohloubí praxi na podložce.

Ásanová praxe je vlastně jen takovým doplňkem jógové praxe. Je léčivou medicínou, učitelkou a formou sebe-péče. Jóga se promítá do toho, jak mluvíme, jak smýšlíme, jak dýcháme, praxe jógy se odráží v každém momentu našeho života…

Její velký smysl nacházíme, když se v každodenním životě objeví téma, se kterým si nevíme rady, situace, ve kterých nám není dobře, rádi bychom je prožívali jinak, ale říct si to často nestačí. Vhodně zvolená praxe nás může ukotvit, zklidnit, nabít energií, uvolnit, otevřít nás světu i lépe hlídat své hranice. Vhodnou praxi najdeme pro každého, nezávisle na kondici, zkušenostech nebo tématech, která prožívá.

Na efekt jógy přesahující fyzické tělo a jeho pohyb nemusíte věřit ani mu věnovat pozornost. I tak tam bude. A je skvělé umět s ním pracovat pro podporu toho dobrého.

A jestli svou jógovou cestu ještě hledáte, napište mi. Provedu vás.

Magdaléna Anna, lektorka čakra jógy, při meditaci v přírodě v pozici sukhásána.

Categories: Magdaléna

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..