O čem všem je pro Vás ta skutečná síla? A o čem není? A jak se projevuje třeba v mateřství?

Pro mě není o tom být vláčena potřebami všech ostatních a sama zůstat na poslední koleji. Stejně tak ale není o nelítostném uchopení moci a kostrbatém prosazování svých představ o životě všech okolo. Je pro mne o zkoumání vlastního bezpečného prostoru, o jeho ošetření a pak o vytváření bezpečného prostoru dále pro své děti, kam se mohou kdykoliv obrátit.

A kde je bezpečno?

Bezpečno je tam, kde je vše čitelné. Tam, kde je to, co se říká, v souladu s tím, co se děje. Tam, kde se vše pojmenovává pravým jménem. Tam, kde má každý jen tu zodpovědnost, která mu vzhledem k věku a místu v systému přináleží.

Abychom ale toto mohli předávat dál, musíme se nejprve vyznat sami v sobě. Poznat své stíny, své slabosti i silné stránky. Přiznat sami sobě svá selhání a nebo nejhlubší obavy.

V čakrajógovém poli síla přináleží k třetí čakře, oblasti manipúry. Je to místo našeho vnitřního ohně, kde se tráví i spaluje. Slabý plamínek nám tu poslouží stejně málo jako všepohlcující vatra.

Pro kultivaci našeho ohně i pro kultivaci naší síly, nesmíme se bát oboje používat. Sem tam přiložit, ale zase to nepřehnat. Jen skrze chyby a přílišná vzplanutí se můžeme posouvat na cestě k harmonii, na cestě lásky.

A co když z nás na potkání létají plameny? Nebo když se svůj ohýnek zdráháme projevit a pravidelně nás splachuje vlna viny, že jsme “zase vybouchly”? Existuje mnoho způsobů, jak se podpořit a ošetřit a velmi ráda Vás jimi provedu. Jsem tu pro Vás, ať už ve své pracovně v Berouně, online, a nebo nově každý pátek v prostoru na hranici pražského Smíchova a Újezdu v Kroftově ulici.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..